​ ​

POZYCJONOWANIE

Search Engine Optimalization czyli SEO

STRON
INTERNETOWYCH

Wprowadzamy przedsiębiorców w świat marketingu internetowego.
​ ​
szukanie frazy marketing w internecie

Czym tak naprawdę jest SEO ?

Ważnym więc jest aby łatwiej było znaleść Twoją stronę lub wizytówkę google od konkurencyjnej firmy. Faktem jest, że większość osób szukających Twoich usług nie zajrzą dalej niż na 3 stronę w wyszukiwarce. Więc jeśli twoja strona internetowa jest dalej lub jest niewidoczna, tracisz możliwość przedstawienia swojej oferty potencjalnym klientom.

Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (z ang. Search Engine Optimalization) uogólniając jest optymalizowaniem treści i parametrów strony w taki sposób aby roboty wyszukiwarki były bardziej skore do stwierdzenia że dana strona lepiej odpowiada na wyszukane zapytanie. Sam proces optymalizacji strony nie jest jednorazowym działaniem, są to tygodnie a w wielu przypadkach miesiące analizy rynku i dostosowywanie pod niego strony internetowej.

Nie przejmuj się niską pozycją, już w 2 tygodnie osiągniesz z nami 1 miejsce w wyszukiwarce !

Powyższe zdanie mija się trochę z prawdą i jest to tak zwany Click Bait bo naturalne wypozycjonowanie niestety nie jest w większości przypadków możliwe w tak krótkim czasie.

Clickbait - czyli to co najczęsciej klikamy

Wszyscy lubimy ciekawe tytuły, niestety ale tak już zostaliśmy ukształtowani przez media. Roboty wyszukiwarek doskonale zdają sobie z tego sprawę, dla uproszczenia piszę o nich jak o prawdziwych istotach, ale oczywiście są to po prostu algorytmy sztucznej inteligencji analizujące ruch na stronach, nasze kliknięcia, czas przebywania na stronie, a nawet konkretnych sekcjach oraz to w jaki sposób i po jakim czasie opuszczamy daną witrynę. Wszystkie te informacje jesteśmy w stanie pobrać z narzędzi przygotowanych dla SEO marketerów czy web developerów.

wyszczególnienie wyników Google Ads w wyszukiwaniu na przykładzie frazy reklama w internecie

Sprawdź również naszych partnerow

Biuro rachunkowe Agnieszka Krawczyk

Kompetentna obsługa księgowa w Płocku

Zobacz stronę

Płatna reklama Google - Adwords

Kampania AdWords, czyli w najprostszych słowach wykupienie sobie czołowej pozycji w wyszukiwarce. Jest kuszącą ofertą która w teorii wygląda dobrze dla osób chcących się wypromować w internecie. Wykupujemy sobie pierwsze miejsce a płacimy tylko gdy ktoś wejdzie na naszą witrynę tak zwane Pay Per Click.

Po co płacić za pozycjonowanie zewnętrznej firmie skoro za X€ mam zapewnione 1 miejsce w wyszukiwarce ?

Jeśli chcemy mieć stałe miejsce na pierwszej stronie wyszukiwania w przypadku samodzielnego wykupienia kampanii AdWords musielibyśmy płacić miesiącami czy nawet latami a mimo to gdybyśmy przestali ją opłacać nasza strona od razu spadła by do niebytu wyszukiwania (tu. dalsze strony wyszukiwarki).

Cena takiej kampanii jest zależna od ilości słów kluczowych na których chcemy się pozycjonować, naturalnej pozycji w wyszukiwarce oraz ich indywidualnej popularności.

Pozycjonowanie na popularnych zapytaniach wyszukiwarki

Dla przykładu zapytanie wyszukiwarki „Pozycjonowanie stron internetowych” jest popularnym wyszukiwaniem które jest wyszukiwane ok. 3600 razy na miesiąc. Naturalne wypozycjonowanie jest względnie łatwe, ale wiele firm korzysta z kampanii AdWords przez co cena zaczyna się od 30 zł za kliknięcie i wzrasta z pozycją na której chcemy aby nasza strona widniała.

Podsumowując, kampanie AdWords traktuje się jako wzmocnienie SEM gdy brakuje naturalnych wyświetleń na stronie. SEO i PPC (Pay Per Click) razem z systematycznym dodawaniem treści na stronie są w stanie zapewnić witrynie pierwsze miejsce w wyszukiwarkach google nawet po zakończeniu płatnej promocji AdWords !

Pozycjonowaniem lokalnym nazywamy szereg procesów dążących do wyższej pozycji w rankingu wyszukiwarki w obrębie danego miasta, gdzie wykonywana jest usługa lub sprzedaż.

Aby zwiększyć szanse w wyścigu o zdobywanie lokalnych klientów ważnym jest dla firm i przedsiębiorstw, działających tylko stacjonarnie (takich jak fryzjerka, kosmetyczka, wulkanizacja czy mechanika samochodowa) wysoka pozycja w wyszukiwaniu lokalnym. Przykładowo jeśli klientowi popsuje się samochód to będzie poszukiwał mechanika w miejscowości usterki samochodu, więc wpisze w wyszukiwarkę mechanik samochodowy płock. Tak samo jeśli przedsiębiorca prowadzi działalność w Płocku i będzie zainteresowany grafiką służącą do marketingu szeptanego to mając na uwadzę łatwiejszy odbiór wizytówek wyszuka wizytówki w Płocku.

Oczywiście nie musi konkretnie wyszukiwać miasta, bo Google zrobi to za niego pobierając informację o jego lokalizacji.

​ ​